ASC-Leiderdorp 4 1/2 - 3 1/2

 Na een gewonnen eerste ronde trokken we verwachtigsvol naar Alphen voor onze eerste uitwedstrijd. We wisten bij voorbaat dat het een zware wedstrijd zou worden, de laatste wedstrijd voor het Corona-tijdperk hadden we immers in Alphen verloren!

Na nog geen uur spelen kwam het eerste punt tot stand na een incident met een mobiel..., de details laten we voor wat het is, altijd vervelend zo'n incident. Wim op bord 6 claimde het punt wat de wedstrijdleider toekende: 0-1 

Na 3 uur spelen werd onze voorsprong verdubbeld door Joël, spelend op 5 met zwart. In een partij volop niet te begrijpen ontwikkelingen (ook bij de post mortem kwamen de spelers er niet echt uit... wie stond er nu eigenlijk beter?) kwam Joel "pardoes" in een winnende combinatie terecht: hij won een kwaliteit, en niet veel later ook nog een stuk. Daarmee was de wedstrijd gespeeld, een hele mooie pot !   0-2

Daarna kwam er een reeks met tegenslagen, vanuit het zicht van Leiderdorp.

Martijn op 1 had de sterkste tegenstander. Hij kon zich in het middenspel niet vrijspelen, door de druk van de tegenstander moest Martijn een kwaliteit geven zonder dat de druk op zijn stelling afnam, het verlies was daardoor onontkoombaar:1-2

Arjen op 4 met zwart had een gambiet-pionnetje in de opening geaccepteerd en hield deze lange tijd ook keurig vast met een stelling die lang gesloten bleef. In het verre middenspel werden de witte torens echter zeer actief op Arjens koningsvleugel en de tegenstander wist daarop met een zeer fraai torenoffer  een matcombinatie op het bord te toveren:  2-2

Invaller Lo op 8 beet zich vast in zijn tegenstander en wist zich heldhaftig zeer lang te verdedigen. Toen hij de aanval op zijn koningsstelling succesvol had afgeslagen, wist de tegenstander geholpen door de tijdnood van Lo toch nog een gaatje te vinden op de damevleugel, waardoor het uiteindelijk toch nog mis ging :  3-2

Onze 2e invaller Lucas op 7 vertolkte een heldenrol. De opening en het middenspel werd lang gelijk gehouden maar richting tijdnoof ging het mis met de stelling van Lucas. Met een laatste ultieme poging, een aanval met zijn paard en een toren, wist hij er nog een eeuwig schaak uit te halen. Een zeer fraaie prestatie van onze debutant! 3½ - 2½

Bon, we zijn in het 5e uur van de strijd beland, en we staan een punt achter, maar ...  Daan (bord 2) en Koert (bord 3) hebben beide een eindspel met een pion meer!

Daans tegenstander speelde een prima partij en wist het Daan behoorlijk moeilijk te maken. Er kwam een eindspel op het bord met voor Daan een paard en 2 pionnen tegen een loper met 1 pion. Voor menig speler zou dit een hele opgave zijn om te winnen, maar het was zeer leerzaam om te zien hoe Daan dit vrijwel moeiteloos  wist uit te tikken...  3½ - 3½

Nu komen we bij een dramatische ontwikkeling zoals je die bij sporten tegenkomt ...Koert op bord 3 speelde een zeer goede en gedegen partij. Wist in het middenspel dan ook een pion te winnen en kwam in een eindspel terecht van loper met 6 pionnen tegen paard met 5 pionnen. Het is rond 18.00uur, 5 uur gespeeld, beide spelers natuurlijk doodmoe, en dan kan het zo maar gebeuren: Koert trapt in een paardvork. Misschien had hij nog remise-kansen, maar de mentale tik was natuurlijk zeer groot en na een paar zetten was een 0 een feit. Soms voelt schaken zo oneerlijk ...   we leefden allemaal mee met Koert.

Shit happens...   4½ - 3½

En zo verloren we alsnog de wedstrijd. We waren er met 2 invallers toch heel dichtbij, we mogen daarom toch met enig trots op deze wedstrijd terugkijken. Volgende keer lacht het geluk ons misschien toe. We moeten dan tegen het sterke Schaakhuis. 

 

 

 

 

 

 

Joomla! Foutopsporingsconsole

Sessie

Profielinformatie

Geheugengebruik

Database zoekopdrachten