Leiderdorp - Philidor II 5-3

Nog net een dag voor de gedeeltelijke lockdown kon de 4e ronde gespeeld worden, thuis tegen Philidor2. Het werd een verdiende overwinning, al moest er tot ver in het 5e uur voor geknokt worden. We hebben nu 6 matchpunten uit 4 wedstrijden, en spelen goed mee om de topplaatsen. Nu maar hopen dat de competitie verder ook doorgang kan vinden...  Maar nu naar de wedstrijd.

We kwamen op voorsprong door een zeer gedegen overwinning van Quinten op bord 6. Met wit kwam hij goed uit de opening, drukte zijn tegenstander stapje voor stapje verder in de verdediging. Zijn tegenstander kwam er niet aan te pas, knap gedaan !  1-0

Op bord 7 moest Lucas tegen een van de sterkste spelers van Philidor spelen. Vervelend dat dat op bord 7 gebeurt, maar Lucas wist er een echte paerij van te maken. Pas in het verre middenspel verloor hij een pionnetje, en ondanks nog lang en hardnekkig verdedigen was de nederlaag toen niet meer te vermijden : 1-1

Lisa bracht ons weer op voorsprong. Ze kwam op bord 4 lekker uit de opening met een drukstelling tot gevolg die de tegenstander in de problemen bracht. In de loop van het middenspel leverde dat een pion op. Toen de tegenstander dacht de pion terug te winnen kwam er een winnende combinatie : 2 -1 

David op bord 8 kwam lekker uit de opening, stond gewoon beter, maar door een onnauwkeurigheidje verloor hij een pion. De wedstrijd kantelde en deze wedstrijd ging jammer genoeg verloren : 2-2

Maar weer kwamen we op voorsprong. Op bord 5 offerde Wim een pion voor aanval. En die aanval kwam er. Eerst werd de dame  van de tegenstander over het bord gejaagd, en toen de dame eindelijk een veilige post had gevonden sloeg de aanval door: kwaliteitswinst. In tijdnood moest nog even nauwkeurig gespeeld worden, maar daarna was het punt binnen : 3-2

Joël speelde op het hoge bord 3. Een boeiende partij die in remise eindigde. De tegenstander offerde een pion, kreeg een aanval daarvoor, die Joël echter wist te neutraliseren maar de stelling die daaruit voortkwam bevatte een zetherhaling. Beide spelers waren blijkbaar tevreden met het resultaat, knap gedaan van Joël :  3,5 - 2,5

Er waren nog 2 partijen bezig, op borden 1 en 2, en we verwachtten dat dat wel goed zou komen, maar na meer dan 4 uur spelen kunnen er altijd vreemde dingen gebeuren door de optredende vermoeidheid. Het liep gelukkig allemaal goed af:

Op bord 1 had Martijn een zware kluif aan zijn tegenstander die vol voor de winst ging. Martijn wist het evenwicht met zwart te handhaven al stelde hij na de partij dat hij op een gegeven moment het zwaar inzag. Er kwam na vele verwikkelingen in het middenspel een toreneindspel tot stand die door zetherhaling tot remise leidde :  4 - 3.

Daan mocht de winnende intikken. Op bord 2 hield hij de tegenstander de hele parij onder druk, maar eerlijk is eerlijk, de tegenstander wist zich uitstekend te verdedigen! Er kwam uiteindelijk een eindspel op het bord waarbij Daan en kwaliteit meer had tegen een pion, en dat eindspel wist de tegenstander niet meer te verdedigen : 5 -3

Al met al zeker een verdiende overwinning tegen een tegenstander die het zeker niet cadeau deed!  Nu maar hopen dat we met deze goede stand op de ranglijst de competitie kunnen afmaken.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla! Foutopsporingsconsole

Sessie

Profielinformatie

Geheugengebruik

Database zoekopdrachten