Leiderdorp - LSG3 3,5 - 4,5

Om met de deur in huis te vallen: we zijn op achterstand gezet t.o.v. de koploper. We moesten de punten laten aan LSG. Het was zo'n dag ... teveel spelers haalden hun niveau niet, en de overwinning van LSG is dan ook terecht. 

Het begon allemaal nog zo goed. Talitha met wit op 6 kwam goed uit de opening, en middels een stukoffer wist ze een winnende aanval op te zetten op de koningsvleugel, fraai gedaan!  1-0

Snel daarna werd de gelijkmaker gescoord door LSG. Ivo met wit op 8 kwam redelijk uit de opening maar verloor een pionnetje. Dat werd hem uiteindelijk fataal  1-1.

Koert had volgens zijn eigen zeggen zijn dag niet. Hij zag gewoon te weinig. These things happen. 1-2

Wim met zwart op 5 had een boeiende partij, offerde een pion en kreeg als compensatie de zwarte velden op de koningsvleugel. Wim verspeelde teveel tijd bij het vinden van het winnende plan, en dat moest hij bekopen in de tijdsnoodfase waarin zijn tegestander het hoofd koel hield. 1-3

Lisa met wit op bord 2 speelde een gedegen opening, kwam er mooi uit en had zeker aanvalskansen. Volgens eigen zeggen had ze het tegenspel van de tegenstander wat onderschat, dat tegenspel had ze kunnen voorkomen. Zoals het nu liep ontwikkelde het spel zich naar een gelijkstaande stelling in het eindspel, met remise als logisch resultaat. 1½ - 3½

Meeste complimenten verdient Kaja die als invaller met zwart op bord 7 speelde. Ze zette de opening degelijk op, de tegenstander ging echter toch zeer fel ten aanval. Katja bleef koel, haar stukken bezetten de goede velden en in het late middenspel was haar paardenpaar te machtig. Zeer fraai gedaan!  2½ - 3½

Dit lijkt een spannende stand, maar de eerlijkheid gebied te zeggen dat bij de overgebleven partijen LSG beter/gewonnen stond. Er moest dus een wonder gebeuren...

En dat gebeurde niet:  Daan op 1 met zwart had in het middenspel een kwaliteit gegeven voor spel. De tegenstander bood zeer goed tegenstand en ondanks zijn tijdnood bleef hij de goede zetten doen. Tot overmaat van ramp maakte Daan in tijdnood op de 40e zet een blunder, het overkomt iedereen wel eens, dat is maar weer eens bewezen. 2½ - 4½

Martijn met zwart op 3 speelde een doldrieste partij, en dat is nog een understatement. Er kwam een hyperscherpe opening op het bord en tot in het eindspel vlogen de spatten ervan af. Dat eindspel, waarbij  Martijn 2 torens had en zijn tegenstander een dame, was (op het randje van) verloren...   Maar Martijn wist dankzij een enorme vechtlust en geslepenheid de wedstrijd te kantelen, en de tegenstander was zo sportief om tot en met het mat de partij uit te spelen. Compliment voor beide spelers, maar Martijn had de buit : 3½ - 4½

Tsja, dit is een gevoelige tik. Uithuilen en opnieuw beginnen. En nu maar hopen dat Promotie ook ergens nog een keertje struikelt. In deze klasse zijn de verschillen klein, dus wie weet. 

 

 

 

 

Joomla! Foutopsporingsconsole

Sessie

Profielinformatie

Geheugengebruik

Database zoekopdrachten