Philidor 2 - Leiderdorp 2½ - 5½

Na de sterke eerste ronde togen we naar het Denksportcentrum in Leiden om tegen Philidor te spelen die, net als wij, ook met een 5½ overwinning gestart waren.  Het werd vanuit Leiderdorps oogpunt een heel gezellige middag ....

Niels speelde met zwart op 6 een gedegen partij. De stellingen van Niels zien er zeer vaak oncoventioneel uit, to put it mildy, maar tegenstanders die dat niet gewend zijn denken dan vaak dat ze beter staan .... Of dat ook nu het geval is geweest vertelt de overlevering niet maar Niels snoepte een pionnetje, en een tweede pionnetje (Kan dat wel goed zijn? Dat ziet er toch gevaarlijk uit ? Ja natuurlijk !)  Het eindspel met 2 torens en loper werd heel vakkundig uitgetikt door Niels!  0 - 1

Vervolgens eindigde een aantal partijen snel na elkaar.

Martijn op bord 3 speelde een overtuigende partij. Hij kwam beter uit de opening en de tegenstander moest (te) veel tijd besteden om uit de problemen te blijven. Op een gegeven moment had Martijn zoveel dreigingen, dat zijn tegenstander het wel geloofde ! Martijn had het over een soepele overwinning waar hij tevreden over was. 0 - 2

Koert speelde een goede partij waarbij hij zijn tegenstander vauit de opening onder druk hield. Het zal waarschijnlijk ergens gewonnen moeten zijn, maar dat was door de complexe stelling niet zo duidelijk. Met minder tijd op de klok, en gezien de stand in de wedstrijd, besloot  Koert dat remise oké was :  ½ - 2½

Op bord 8 speelde Katja als invaller in ons eerste team, en deed dat (weer) zeer verdienstelijk. De eerste openingszetten gingen misschien niet helemaal correct maar toen de tegenstander het verkeerde plan koos , kwam Katja in een prettig middenspel terecht. Een kwaliteit werd gewonnen en dat werd overtuigend omgezet in een zeer verdiende fraaie winst !  ½ - 3½

Op bord 1 deed Rolf sinds lange tijd weer mee, en hoe! Tegen een sterke tegenstander werd vanuit de opening een solide plusje opgebouwd en door een "petite combination" werd de winst netjes binneghaald.  ½ - 4½

Wim op 7 speelde een wisselvallige partij. In het middenspel moest hij secuur spelen om niet in het nadeel te komen, en in het late middenspel kreeg hij een kans om met een betere stelling in het eindspel terecht te komen. Wim liet het voordeel echter glippen en mag van geluk spreken dat het halfje werd binnengehaald, zijn tegestader wide geen risico's nemen door op winst te spelen, dus remise : 1 - 5.

De laatste 2 partijen gingen nog ruim een uur door.

Daan op 2 kwam misschien ietwat minder uit de opening maar gedurende het middenspel trok hij het spel naar zich toe, wat resulteerde in een eindspel met een pion meer.  Maar dat was wel een dame-eindspel en dat is natuurlijk niet zomaar gewonnen. De tegenstander verdedigde zich kundig, dat mag ook gezegd worden, en wist op gegeven moment het eeuwig schaak binnen te halen : 1½ - 5½

Als laatste was Ivo nog bezig. In de opening verloor Ivo door een openingsgrapje een pion. Maar vervolgens heeft Ivo zich 50 a 60 zetten ferm verdedigd, en hier en daar waren er zeker ook remise -kansen, maar de stelling werd toch op het nippertje verloren, jammer.  2½ - 5½.

Al met al een hele goede overwinning, we mogen hier zeker tevreden over zijn !

 

 

 

 

Joomla! Foutopsporingsconsole

Sessie

Profielinformatie

Geheugengebruik

Database zoekopdrachten