Leiderdorp - Oegstgeest 5 - 3

Voor deze wedstrijd stonden we "maar" 1 punt los van nummer 2, de opdracht was dus duidelijk, er moest gewonnen worden!

De wedstrijd begon vanuit Leiderdorps oogpunt gezien met een meevaller. De tegenstander van David (bord 4) moest zich afmelden wegens ziekte. Blijkbaar kon Oegstgeest geen invaller meer vinden : 1 - 0

Op bord 3 speelde Joël met zwart. Wat minder uit de opening komend kon hij tegenkansen creëren middels een stukoffer. Het resulteerde uiteindelijk in een eeuwig schaak van Joël  :  1½ - ½.

Niet veel later kwam daar een remise bij. Koert op 8 kwam met meer ruimte uit de opening, maar de tegenstander had een muur opgetrokken die Koert niet kon slechten : 2 - 1

Wim met wit op bord 6 wist de voorsprong met een winstpartij te vergroten, spoiler alert, dit was de enige overwinning van de dag :-)  . De tegenstander koos een opening die als een beetje dubieus bekend staat. Wim kreeg dan ook een licht initiatief vanuit de opening. In het middenspel werd vervolgens een pionnetje gewonnen, maar het eindspel was allesbehalve duidelijk. Daar kwam nog een lichte tijdnood voor Wim bovenop. Gelukkig ging de tegenstander in op de dame-ruil. Want het eindspel met aan beide kanten een paard en een loper, maar voor Wim een pion meer, was "een gewonnen eindspel" :  3 - 1

Talitha speelde op bord 7 en speelde een gelijkopgaande partij, al stond de tegenstader toch wel wat prettiger. In het eindspel werd de boel netjes dichtgehouden met remise als resultaat. Prima natuurlijk als je een volle 2 punten voor staat !  3½ - 1½.

Nu zou je denken dat alles op rolletjes ging, maar de laatste 3 partijen waren nog behoorlijk onduidelijk en deze werden pas ver in het 5e uur beslist.

Allereerst werd de partrij van Martijn (zwart op 1) remise. Het werd een theoretisch gevecht, waarbij Martijn langer in zijn theorie zat. Het leek er steeds op dat Martijn "wat had", maar zijn sterke tegenstander wist steeds goede oplossingen te vinden. Martijn probeerde het nog tot in het verre toreneindspel maar remise was uiteindelijk wel het logische resultaat : 4 -2

Matchwinner werd Niels die met zwart op bord 5 speelde. Weer een typische Niels-partij, vanuit de verdediging al counterend, vaak naar een overwinning ...  maar dit keer liet de tegenstander zich niet verrassen en verdedigde zich goed tegen de vrije a- en b-pion van Niels. Een fraaie partij om te zien, en remise ook als terecht resultaat :  4½ - 2½

Last but not least speelde Daan met wit op 2. Daan kwam goed uit de opening, won een kwaliteit en alles leek onder controle. Maar in het middenspel ging er toch iets verkeerd, en zwart kreeg gevaalrijk tegenspel. Er werden door zwart 2 pionnetje gewonnen en Daan moest vechten voor remise.

In een ingewikkeld eindpel waarbij Daan een dame had tegenover een toren, loper en 1 pion wist Daan het heel vakkundig remise te houden :  5 - 3

Deze wedstrijd laat maar weer eens zien hoe klein de verschillen in deze klasse zijn. Op 1 na alles in remise geeindigd. Na de wedstrijd werd duidelijk dat de nummers 2 en 3 verloren hadden. We staan nu dus 3 matchpunten los met nog 4 ronden te gaan. Gaat het Leiderdorp lukken om voor het eerst in haar bestaan de 2e klasse te bereiken ???  Adem in, adem uit . . . :-) 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla! Foutopsporingsconsole

Sessie

Profielinformatie

Geheugengebruik

Database zoekopdrachten