Leiderdorp - DSC Delft 2 4½ - 3½


Om de aansluiting bij de koploper te houden, moest er vandaag gewonnen worden van het tweede team van Delft. Een team met veel wisselende spelers die het elk team lastig kunnen maken. En dat moest gebeuren zonder de bezielende leiding van onze captain Wim. En tijdens de week kwamen er ook nog twee afzeggingen bij waardoor jeugdspeelster Katja Venema haar debuut mocht maken in het eerste.


Quinten (7) was als eerste klaar. Hij had een sterke tegenstander en de stelling werd al snel heel gelijk met weinig spel, dus al binnen de 20 zetten werd besloten om remise te maken. 0.5-0.5

Arjen (5) had een prachtige aanvalspartij waarbij hij met dame en paard de koningsstelling onder vuur nam. Hij speelde achter elkaar de zetten g4, gxh5 en h6+, maar die laatste zet was waarschijnlijk niet helemaal nauwkeurig. Arjen kwam er niet doorheen en zwart kwam terug in de stelling en wist uiteindelijk te profiteren van de verzwakte koningsstelling van Arjen en won de partij. 0.5-1.5

Koert (3) had een wat zwakkere tegenstander en speelde heel overtuigend. Na een spectaculaire overwinning afgelopen woensdag, snoepte hij nu gewoon twee pionnen op, ruilde dames en het resterende toreneindspel was gewonnen. Op het goede moment offerde hij nog een vrijpion om torens te ruilen en het pionneneindspel met een pion meer was gewonnen. 1.5-1.5

Katja (8) speelde een mooie partij. Het was een vrij gesloten stelling en de lopers van Katja waren sterk. Ze probeerde er doorheen te komen, maar dat lukte niet helemaal. De tegenstander bood remise aan, maar Katja zag nog wel kansen en speelde door. Helaas ging het toen langzaamaan minder en uiteindelijk kon ze haar stelling toch niet meer verdedigen. 1.5-2.5

Martijn (2) weigerde ook een remise-aanbod, maar dat pakte beter uit. Hij kwam aardig uit de opening en zijn tegenstander besteedde daar heel veel tijd aan, maar uiteindelijk raakte de stelling toch wel in evenwicht. Maar Martijn zag nog wel kansen en gezien de stand en de tijdnood van zijn tegenstander, besloot hij door te spelen. Hij bereikte een dubbel toreneindspel met een pion meer en alle vier de torens bereikten de 2e/7e rij met allerlei mat en eeuwig schaakdreigingen. Martijn had goed gerekend en hij was net een tempo eerder, waarna zijn vrijpion de partij besliste. 2.5-2.5

Joël (6) had een prima partij tegen oud-Leiderdorper Martin Glimmerveen. De stelling werd redelijk dichtgeschoven op de koningsvleugel en alle stukken gingen de pionnen op de dame-vleugel bestoken. In de tijdnoodfase werd er van alles afgeruild en op zet 42 werd remise overeen gekomen. 3-3

Daan (1) nam het op tegen de enige andere speler in onze klasse met 5 uit 5. In de opening offerde wit een pion, maar uiteindelijk kon zwart die weer terugwinnen. Daan wikkelde af naar een eindspel waarin de zwarte loper erg slecht stond en er ontstond een eindspel met een sterk paard tegen een zwakke loper. Daan had ook een beter gecentraliseerde koning en wist een pion te winnen. Het eindspel werd daarna heel vakkundig uitgespeeld en Daan pakte de volle buit. 4-3

Lisa (4) moest toen de twee matchpoints binnenslepen. Ze was wat gedrukt uit de opening gekomen door een witte pion op e5, maar wist die pion uiteindelijk te winnen. In de tijdnoodfase ruilde ze de pion in voor een kwaliteit voorsprong, maar de tegenstander kreeg wel sterkere stukken en de stukken van Lisa kwamen er niet goed uit. Toen ze in de tweede tijdnoodfase kwam zag ze niet goed hoe ze verder kon komen en probeerde een remise-aanbod. Tot haar verbazing werd dat na enig overleg aangenomen en konden zo de twee punten mee naar Leiderdorp.½

Op 2 april nemen we het thuis op tegen LSG 3.